Vyberáme pre Vás

10 dôvodov prečo sa ďalej vzdelávať

19. 12. 2023

„Neučíš sa pre školu, učíš sa pre život!“. Príslovie, ktoré sme všetci počuli počas našej školskej kariéry - a možno sme mu neverili. Ale potom sme si všetci uvedomili: príslovie je pravdivé – dnes viac ako kedykoľvek predtým. Či už počas štúdia alebo v bežnom živote: učenie sa novým veciam nás sprevádza každý deň.

  1. Profesionálne je to potrebné, pretože spoločnosť a ekonomika sa neustále menia. Celoživotné vzdelávanie je dnes súčasťou udržania si konkurencieschopnosti ako zamestnanca.

  2. Získaním nových zručností tiež zvýšite svoju trhovú hodnotu pre potenciálnych zamestnávateľov.

  3. Svet a jeho vývoj sa točí čoraz rýchlejšie. Preto sa musíme prispôsobiť zmenám. Trend, ktorý sa v budúcnosti ešte zvýši.

  4. Rýchly rozvoj technológií je pre nás výzvou – učenie sa stalo neustálym procesom. Neustále sa stretávame s technickými inováciami .

  5. Informačná spoločnosť vyžaduje podstatne viac mentálnych schopností ako fyzických. A to sa pozitívne prejaví na mzde na konci mesiaca.

  6. Musíme zostať flexibilní: Zmena môže byť náročná. Ale ak ste zvyknutí prispôsobovať sa novým požiadavkám aj v profesionálnom živote, potom viete, že ste schopní zvládnuť nové veci.

  7. Vzdelanie zabezpečuje nielen dobrý plat, ale aj solídny dôchodkový systém. Toto finančné zabezpečenie sa získava kúsok po kúsku v mladom a strednom veku.

  8. Hlboké know-how je vstupenkou na novú pozíciu, pretože špecialisti sú žiadaní. Prostredníctvom cieleného ďalšieho vzdelávania získate odborné znalosti a ste v tomto odvetví vyhľadávanou osobnosťou.

  9. Tréning mozgu – to je celoživotné vzdelávanie. Ak má hlava vždy nový a relevantný obsah na spracovanie, zostanete mladý a dynamický .

  10. Jeden z najlepších dôvodov, prečo má celoživotné vzdelávanie zmysel: Ako uchádzač získate vysnívanú prácu, vyšplháte sa po kariérnom rebríčku, získate lepší plat, ste žiadaný ako zamestnanec, kolega a osobnosť.

zdroj: https://www.delst.de/de/magazin/lebenslanges-lernen-10-gruende/